تبلیغات
خبری و تفریحی الیما - انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ۱۵ مرداد
مالی ارزشمندتر از عقل،‌ و فقری شدیدتر از نادانی و همراهی بهتر از خوش‌اخلاقی و یاوری شایسته‌تر از مشورت نیست

تبلیغات

محل نمایش تبلیغا شما

دسته بندی موضوعات

آرشیو مطالب

آمار و اطلاعات

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ۱۵ مرداد

نوشته: سامان بهرامی در: چهارشنبه 26 تیر 1392 | نظرات()

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:‌ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی(دفترچه شماره ۲) آزمون سراسری سال ۹۲ از روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می‌شود.

حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) آزمون سراسری سال 92 حاوی شرایط و ضوابط دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال تحصیلی 93-92 از روز سه‌شنبه 15 مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

وی افزود: این دفترچه شامل نحوه انتخاب رشته و  کدرشته‌محل‌‌های تحصیلی هر یک از گروه‌های آموزشی و اصلی‌ترین سند انتخاب رشته و گزینش دانشجو است.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌‌های خارجی است که دفترچه هر یک از این گروه‌ها به صورت جداگانه تهیه شده و هر کدام به صورت مجزا منحصرا بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌‌گیرد.

توکلی تاکید کرد: تا سال گذشته دفترچه‌ها با تعداد 3 مورد برای گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و  علوم انسانی بود که همه این دفترچه‌ها با کد رشته محل‌های گروه‌های هنر و زبان‌‌های خارجی منتشر می‌شد.

وی افزود: این دفترچه‌ها مانند سایر دفترچه‌های راهنمای دوره‌های دکتری نیمه متمرکز، کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کاردانی به منظور حذف کاغذ و استفاده از امکانات الکترونیک و در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک چاپ و تکثیر نخواهد شد و داوطلبان برای مشاهده دفترچه‌ها می‌توانند منحصرا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

هرگونه كپی برداری با ذکر منبع مجاز است. : 1387